Sylwester w góralskiej karczmie – Brenna

Wystarczy godzina drogi od Katowic, aby trafić do wspaniałej górskiej miejscowości Brenna. Dla wszystkich miłośników białego szaleństwa Brenna zimą oferuje liczne atrakcje narciarskie, ciekawe szlaki i wspaniałą beskidzką atmosferę. Niemal w samym centrum miasta znajduje się ciekawy budynek – Stara Karczma.

Historia Starej Karczmy rozpoczyna się około roku 1925  gdy została wzniesiona jako rodzinny dom dla rodziny z Brennej Lachy. 70 lat później jej nowi właściciele postanowili wskrzesić budynek do życia i stworzyć lokalną karczmę. Przez trzy lata chata przenoszona była belka po belce, aby jak najlepiej odwzorować jej pierwotny stan. W późniejszych latach karczma przeżywała różnego rodzaju przebudowy jak: dobudowanie wiaty, balkonu, tarasu oraz zmiany w zagospodarowaniu poddasza.

Stara Karcza góralska

Dziś Stara Karczma w Brennej to najstarsza karczma w regionie i jedyna umiejscowiona w starej, tradycyjnej, wiejskiej i nastrojowej chałupie. Ciemne belkowanie, oryginalne obrazy i gobeliny na ścianach, słoneczne smugi wpadające przez okiennice i ciemnawe wnętrze składają się na niepowtarzalny nastrój lokalu. Potrawy zamawiane w bufecie są tworzone według tradycyjnych receptur co sprawia, że posiłki podawane w Starej Karczmie nigdzie nie smakują tak dobrze jak tutaj. W menu znajdziemy dania lokalne, niewyszukane, ale bardzo smaczne. Szczególnie polecane jest jadło drwala, żeberka lub wędzonka z zasmażaną kapust, placki ziemniaczane z wyrzozkami oraz kołacz breński.

Sylwester w Brennej - Stara Karczma wnętrza

Na Sylwester 2013/2014 w Brennej czeka wiele atrakcji. Dlatego Brenna to ciekawa propozycja na spędzenie okresu sylwestrowego w Beskidach, a Stara Karczma to wspaniałe miejsce na góralską zabawę z przepysznym jedzeniem.

Sylwester w górach - Stara Karczma

Zabawa w Starej Karczmie połączona będzie z kuligiem, a w sylwestrowym menu czeka na gości m.in: kieliszek miodonki lub śliwowicy, pieczeń zbójnicka, czerwony barszcz, żurek w chlebie, zimna płyta oraz napoje. Muzykę zapewni góralska kapela oraz DJ. Koszt zabawy to 300zł/para.

Szczegółowe informacje tutaj.

Sylwester w góralskiej karczmie – Brenna
4.8 / 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *